Konsultacje

Konsultacje indywidualne w miejscu zamieszkania podopiecznych

Diagnoza

Diagnoza potrzeb podopiecznych

Szkolenia

Szkolenia dla kadry pedagogicznej placówek oświatowych

Sprzęt

Pomoc w doborze sprzętu i oprogramowania

Materiały

Przystosowanie materiałów dydaktycznych

Ośrodek Wsparcia Edukacji
osób z dysfunkcją wzroku

Aktualności

Dziękujemy za współpracę [10.02.2016]

Szanowni Państwo

Od stycznia 2016 roku zadania Ośrodka Wsparcia Edukacji realizuje Niepubliczna Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym w Chorzowie.
Wszystkim naszym podopiecznym, rodzicom, nauczycielom i specjalistom dziękujemy za zaufanie i dotychczasową współpracę. Jednocześnie informujemy, że dla naszych podopiecznych bez zmian świadczymy usługi do końca roku szkolnego 2015/2016.

:: Zapraszamy na stronę Poradni

Nowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna [11.12.2015]

Pragniemy Państwa poinformować, że w styczniu 2016 roku planowane jest otwarcie Niepublicznej Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym w Chorzowie. Aktualnie trwają zapisy na bezpłatne zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju (WWR) dla dzieci, które posiadają opinię o potrzebie wczesnego wspomagania.

Zapraszamy na poniższą stronę w celu zapoznania się ze szczegółami:
http://rfpn.org/news/102/67/Nowa-Poradnia-Psychologiczno-Pedagogiczna.html

Ośrodek RFPN w Ziemięcicach w 2016 [10.03.2015]

W 2016 roku planowane jest rozpoczęcie nauki w Regionalnym Ośrodku Pomocy Niewidomym i Niedowidzącym w Ziemięcicach prowadzonym przez Regionalną Fundację Pomocy Niewidomym.

Ośrodek wzorowany jest na rozwiązaniu niemieckiej Fundacji Instytutu Niewidomych w Würzburgu. Specyfiką Ośrodka będzie podział budynku na moduły, każdy przeznaczony dla poziomu edukacji - określonej grupy wiekowej i dostosowany do jej rozwoju. W ramach inwestycji budowana jest szkoła z pionem terapeutycznym wraz z niezbędną infrastrukturą (media, parkingi, drogi wewnętrzne). Obiekt został tak zaprojektowany aby w przyszłości możliwa była jego rozbudowa pozwalająca poszerzyć zakres oraz liczbę osób korzystających z Ośrodka.

Zapraszamy na poniższą stronę w celu zapoznania się ze szczegółami:
http://rfpn.org/fundacja/ziemiecice.html

Nowe szkolenia [03.03.2015]

Zapraszamy na nowe szkolenia OWE.

31 marca, 10 kwietnia 2015:
„Elementy oceny funkcjonalnego widzenia u młodzieży z dysfunkcją wzroku”
miejsce szkolenia: OWE Chorzów, ul. Hajducka 22, Chorzów (budynek SOSW)

Szczegóły w zakładce "Szkolenia": :: dowiedz się więcej

Zmiana dofinansowania [23.01.2014]

Od stycznia 2014 zmiana wysokości dofinansowania do soczewek, okularów, monookularów.

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 grudnia 2013 r. w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie ::pobierz rozporządzenie (strona 14, grupa P, pozycje 71-83)

Informator: uprawnienia dzieci [22.01.2014]

Informator dla rodziców dotyczący uprawnień dzieci z niepełnosprawnością. :: pobierz informator

e-pordęczniki.pl [15.01.2014]

Wraz z ogólnodostępnymi zasobami edukacyjnymi ruszyła testowa wersja platformy wraz z przykładowymi rozdziałami e-podręczników. Platforma pozwala na łatwe i intuicyjne posługiwanie się cyfrowymi zasobami edukacyjnymi, niezależnie od sprzętu, także tego z niższej półki cenowej. Aby korzystać z e-podręcznika nie jest także wymagane podłączenie do Internetu. Jej zaletą jest także ułatwienie powszechnej edukacji niewidomym, niedowidzącym, niedosłyszącym oraz niesłyszącym uczniom.
::strona e-podręczniki.pl

Materiały i źródła [10.08.2012]

Na stronie Pomocne materiały będziemy zamieszczać odnośniki do materiałów, artykułów oraz wszystkiego, co może być pomocne w problemetyce edukacji oraz życia codziennego osób niewidomych i słabowidzących. Zapraszamy wszystkich do zgłaszania nam ciekawych stron i materiałów internetowych.

<< nowsze wpisy 1 starsze wpisy >>
projekt i wykonanie: kudlacik.eu